تاکید مدیر کل دامپزشکی استان یزد بر ضرورت ساخت کشتارگاه صنعتی دام در بخش بهمن ابرکوه

تاکید مدیر کل دامپزشکی استان یزد بر ضرورت ساخت کشتارگاه صنعتی دام در بخش بهمن ابرکوه

با توجه به ظرفیت دام و پتانسیل های موجود در شهرستان ابرکوه، ساخت کشتارگاه صنعتی دام در بخش بهمن این شهرستان ضرورت دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد: علی فاتحی نیا با حضور در شهرداری و صحبت با شورای شهر بخش بهمن، به ارائه مطالبی مبنی بر تعداد دام و پتانسیل های شهرستان ابرکوه پرداخت و گفت: کشتارگاه صنعتی دام نیاز شهرستان می باشد که لازم است با جذب سرمایه گذار نسبت به ساخت آن اقدام نمود تا زنجیره صنعت دام این شهرستان تکمیل و ضمن تأمین گوشت بهداشتی و سالم برای شهروندان، رونق اقتصادی نیز ایجاد شود.
فاتحی نیا تصریح کرد: در حال حاضر کشتارگاه سنتی ابرکوه در حال ارائه خدمات به تمامی قصابی ها می باشد و لازم است با حمایت شهرداری اقدام لازم جهت جایگزینی خودرو حمل گوشت فعلی به بخش بهمن صورت پذیرد .

 

این مقام مسئول انتقال بیماری های مشترک همچون تب خونریزی دهنده کریمه- کنگو ، از طریق گوشت های حاصل کشتار غیرمجاز را دغدغه اصلی دامپزشکی عنوان نمود و از شهرداری خواست تا با برنامه ریزی بلند مدت نسبت به قطع این زنجیره کمک نماید.
وی افزود: گوشت حاصل کشتار مجاز پس از گذر از مرحله پیش سرد و تضمین سلامت وارد چرخه مصرف می شوند و دیگر خطری سلامت شهروندان را تهدید نمی کند. لذا ضرورت دارد شهروندان هنگام خرید گوشت به مهر و لیبل بهداشتی که نشان دهنده سلامت محصول می باشد توجه نمایند و خرید را تنها از مراکز مجاز و زیر نظر دامپزشکی انجام دهند.

درباره نویسنده

125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 شبکه دامپزشکی شهرستان ابرکوه. محفوظ است.