دیدار مدیر کل دامپزشکی استان یزد با امام جمعه محترم شهرستان ابرکوه

دیدار مدیر کل دامپزشکی استان یزد با امام جمعه محترم شهرستان ابرکوه

علی فاتحی نیا در دیدار با امام جمعه ابرکوه گفت: سرمایه گذاری در بخش دامپروری نیاز استان می باشد و شرایط ایجاب می کند با ایجاد شرایط و حمایت از سرمایه گذاران به تقویت این مهم همت گماریم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد: در ادامه با ارائه مطالبی مبنی بر تعداد دام و پتانسیل های شهرستان ابرکوه گفت: با توجه به ظرفیت ها و زیر ساخت های موجود در حوزه دامپروری این شهرستان، کشتارگاه صنعتی دام نیاز شهرستان می باشد که لازم است با جذب سرمایه گذار نسبت به ساخت آن اقدام نمود تا زنجیره صنعت دام این شهرستان تکمیل و ضمن تأمین گوشت بهداشتی و سالم برای شهروندان، رونق اقتصادی نیز ایجاد شود.

 

وی در ادامه با بیان این مهم که کنترل بیماری های دامی در راستای حفظ سرمایه دامی و همچنین حفظ سلامت جامعه است، تصریح کرد: از این رو واکسینه دام های عشایر در تمام فصول به ویژه در زمان کوچ که در خارج از استان بسر می برند لازم و ضروری است و ایمن سازی دام های عشایر که وارد منطقه جدید می شوند در برنامه های کنترلی دامپزشکی قرار دارد تا از بروز بیماری ها، پیشگیری های لازم صورت گیرد.
وی افزود: بیشتر عشایر استان در شهرستان های ابرکوه و خاتم ساکن هستند و به منظور پیشگیری از بروز بیماری‌های دامی ، اکیپ های این اداره کل برای واکسینه دامهای عشایر در فصل کوچ به محل استقرار آنها اعزام شدند.
فاتحی نیا با اشاره به بر اهمیت نقش پیشگیری از بیماری های دامی، بر همکاری دامداران و عشایر با پرسنل دامپزشکی تآکید کردو گفت: بیماری های تب برفکی، هاری، تب مالت و نیوکاسل طیور خانگی شامل طرح واکسیناسیون رایگان می باشند و هدف از این اقدام ملی حمایت از اقتصاد خانوارها و اشتغال پایدار در روستاها و حمایت از تولید داخلی و همچنین حفظ سلامت و بهداشت عمومی دام های استان است.
در ادامه این دیدار امام جمعه ابرکوه گفت: پایه اصلی اقتصاد مقاومتی تامین غذای مردم جامعه با حمایت از بخش کشاورزی و دامپروری است.
وی اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی می تواند در دامداری نمود پیدا کند و این نمود فراز و نشیب ها و مشکلاتی دارد که باید به آن توجه داشت؛ اگر بهداشت و درمان در حوزه دامداران مورد توجه بیشتر قرار گیرد موجب انگیزه دامدارن بیشتر میشود.
حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی بر نظارت بهداشتی دام ها تاکید کرد و گفت: باید دام ها به موقع واکسینه شوند تا موجب بروز بیماری مشترک بین دام و انسان و یا تلف شدن دام ها نشویم و به رونق اقتصادی در استان دست یابیم.

درباره نویسنده

125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 شبکه دامپزشکی شهرستان ابرکوه. محفوظ است.