رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ابرکوه خبر داد

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ابرکوه خبر داد

کنترل تردد هرگونه محموله طیور زنده و فراورده های مربوطه به شهرستان ابرکوه

جلسه ستاد آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان ابرکوه برگزار و احداث پست قرنطینه موقت در محور مواصلاتی این شهرستان ، مهمترین تصمیم اتخاذ شده در راستای پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد : علی فاتحی نیا گفت : راه مواصلاتی ابرکوه با استان های فارس، اصفهان، کهکیلویه و بویر احمد و کنترل تردد برای جلوگیری از ورود محموله آلوده و بدون مجوز به این شهرستان در راستای پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، هدف راه اندازی این پست می باشد .

فاتحی نیا تصریح کرد : واردکنندگان طیور و فراورده های خام دامی، در صورت داشتن مجوز قانونی مجاز به ورود به شهرستان می باشند و در راستای کنترل آنفلوانزا و جلوگیری از ورود ویروس عامل بیماری به استان ، برخورد جدی با واردکنندگان محموله های غیرمجاز به استان یزد صورت می گیرد .

وی افزود : با توجه به آنکه یکی از عوامل مهم انتشار این بیماری ورود کود آلوده از استان های درگیر آنفلوانزا می باشد ؛ خرید کود باید با مجوز و از مبادی مطمئن صورت گیرد و صاحبان و رانندگان خودروها ، باید با اخذ مجوز از دامپزشکی نسبت به حمل آن اقدام نمایند .

درباره نویسنده

125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 شبکه دامپزشکی شهرستان ابرکوه. محفوظ است.