قصابی متخلف در شهرستان ابرکوه پلمپ شد

قصابی متخلف در شهرستان ابرکوه پلمپ شد

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ابرکوه گفت:

قصابی متخلف در شهرستان ابرکوه پلمپ شد

با توجه به خطر ابتلای شهروندان به بیماری های مشترک دامی، هرگونه کشتار غیر بهداشتی و عرضه گوشت ناسالم مشمول برخوردهای جدی دامپزشکی و تشکیل پرونده قضایی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد: علی فاتحی نیا گفت: واحدهای قصابی متخلف، تهدید جدی برای سلامت شهروندان محسوب می شوند؛ لذا به منظور حفظ بهداشت عمومی جامعه و پیشگیری از به خطر افتادن سلامت شهروندان، با واحدهای صنفی متخلف با پیگیری قانونی از چرخه توزیع حذف می شوند.

فاتحی نیا افزود: در همین راستا یک واحد قصابی متخلف طی مراحل قانونی پلمپ و از چرخه توزیع گوشت قرمز حذف شد.

وی عدم رعایت شرایط بهداشتی، کشتار غیرمجاز و عرضه گوشت تاریخ مصرف گذشته و فاسد را علت پلمپ این واحد صنفی عنوان نمود و اظهار داشت: کشتار غیرمجاز و عرضه گوشت حاصل از آن یکی از عوامل انتشار بیماری مهلک تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و تهدید کننده سلامت مصرف کنندگان می باشد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ابرکوه تصریح کرد: تنها راه تضمین سلامت فرآورده های خام دامی، خرید این محصولات از مراکز عرضه مجاز و دقت به ممهور بودن لاشه ها به مهر دامپزشکی که نشانه سلامت گوشت است، می باشد.

نامبرده در پایان از مردم خواست: در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی موارد را از طریق شماره ۳۲۸۲۴۰۰۵ به شبکه دامپزشکی شهرستان اطلاع رسانی نمایند تا مورد بررسی قرار گیرد

 

درباره نویسنده

125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 شبکه دامپزشکی شهرستان ابرکوه. محفوظ است.