مراسم بزرگداشت ۱۴ مهر،روز ملی دامپزشکی با حضور مسیولین استانی و شهرستان در مجموعه تاریخی خانه آقازاده ابرکوه

مراسم بزرگداشت 14 مهر،روز ملی دامپزشکی با حضور مسیولین استانی و شهرستان در مجموعه تاریخی خانه آقازاده ابرکوه

سلامت غذا، از مزرعه تا سفره

کسیکه برای بهبود درد انسانها می کوشد مهربان است

و کسیکه برای درد حیوانات دل می سوزاند مهربان ترین انسانهاست

روز ملی دامپزشکی بر فعالان این عرصه خجسته باد

بمناسبت بزرگداشت ۱۴ مهر، روز ملی دامپزشکی مراسمی با حضور دکتر حدادزاده  مدیر کل محترم دامپزشکی استان یزد و هیات همراه ، دکتر کاظمی نسب فرماندار محترم شهرستان ،روسای ادارات شهرستان ،همکاران بخش خصوصی وکارکنان و بازنشستگان شبکه  دامپزشکی در مجموعه تاریخی و زیبای خانه آقازاده برگزار گردید.

در ابتدای مراسم آقای دکتر فاتحی نیا رئیس شبکه دامپزشکی ضمن خیر مقدم و خوشامدگویی به حاضران: این روز را به همه کسانی که در عرصه دامپزشکی فعالیت دارند و به حاضران در جلسه تبریک گفت، سپس به بیان گزارش شش ماهه و عملکرد این شبکه در حوزه پیشگیری ،درمان ، نظارت وبازرسی و اهمیت موضوع دامپزشکی در دو بعد تاریخی و اجتماعی پرداخت و در ادامه  نقش دامپزشکی در دنیای امروز در زمینه های بهداشت عمومی ، سلامت انسان و دام ، بیماری مشترک و نوپدید و … به بحث گذاشت.

وی در ادامه بیان کرد : نقش دامپزشکی در عرصه غذایی بسیار مهم است و صنعت دام  را بیماری‌های متعددی تهدید می‌کند، چنانچه اقدامات به موقع دامپزشکی نباشد قطعاً این صنعت نمی‌تواند کار خودش را انجام دهد و نهایتاً امنیت غذایی کشور را به مخاطره می‌اندازد و همچنین دامپزشکی سعی می‌کند از همه تولیدکنندگان، دامداری‌ها و صنایع وابسته در این زنجیره طبق ضوابط بهداشتی حمایت کند.

دکتر فاتحی نیا  در پایان: توجه مسئولین و تصمیم گیرندگان  به اهمیت دامپزشکی و نقش محوری آن در امنیت اجتماعی و سیاسی کشورها را حائز اهمیت دانست .

در ادامه مراسم با دعوت از آقای دکتر حدادزاده مدیر کل محترم دامپزشکی استان :  ضمن تبریک این روز بزرگ، به تاریخچه دامپزشکی در جهان و ایران و چالش های پیش روی آن پرداخت و همچینین به اهمیت دام و دامپزشکی در آیات و روایات اشاره نمودند . دامپزشکی علاوه برتشخیص و درمان دام‌ها به موازات حرفه پزشکی در پیشبرد سلامت انسان‌ها نقش بسزایی دارد.جامعه دامپزشکی و نیروهای این مجموعه در دو جایگاه تأمین امنیت و سلامت غذایی و همچنین کنترل بیماری های مشترک نقش ویژه ومهمی دارند.

وی افزود: دامپزشكی صرفا به معنای درمان یك بیماری در دام نیست، بلکه این رشته نقش موثری در بهداشت عمومی و ارتقای سلامت جامعه دارد و با فقدان دامپزشكی، بدون شك بخشی از سلامت جامعه به خطر خواهد افتاد.

ایشان همچنین خاطر نشان کردند: علی‌رغم تصور مردم که فکر می‌کنند دامپزشکی تنها کار واکسیناسیون دام‌ها را انجام می‌دهد این سازمان کار سلامت و ایمن سازی دام‌ها علیه بیماری‌ها را نیز در دستور کار دارد. همچنین اگر در منطقه‌ای بیماری مشاهده شود با اقدام سریع و به موقع از شیوع آن جلوگیری می‌کند.

همچنین در این مراسم دکتر کاظمی نسب فرماندار محترم شهرستان با تبریک فرا رسیدن هفته دامپزشکی و روز ملی دامپزشکی گفت: نقش و جایگاه دامپزشکی در خصوص پیشگیری از شیوع بیماری‌های دامی بسیار مهم و حیاتی است و با حضور ارزشمند آنان، سلامتی جامعه تضمین خواهد شد و دامپزشکی از جمله دستگاه‌هایی است که به عنوان یکی از اصلی ترین تامین کنندگان امنیت غذایی به حساب می آید که امنیت غذایی و حفظ از سرمایه دامی یکی از وظایف مهم در دامپزشکی است.

در ادامه مراسم ضمن پذیرایی از مدعوین و اجرای زنده  موسیقی سنتی، به پاس قدر دانی از زحمات بی دریغ و مخلصانه مجموعه دامپزشکی چه در بخش دولتی و چه بخش خصوصی و بازنشستگان معز از عزیزان این عرصه با اهداء لوح سپاس قدر دانی بعمل آمد و این مراسم با بازدید از نمایشگاه عکس( بیطار) و  ضیافت شام به پایان رسید.

درباره نویسنده

125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 شبکه دامپزشکی شهرستان ابرکوه. محفوظ است.