واکسیناسیون تب مالت دام سبک عشایر شهرستان ابرکوه در مناطق ییلاقی استان فارس

واکسیناسیون تب مالت دام سبک عشایر شهرستان ابرکوه در مناطق ییلاقی استان فارس

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان ابرکوه: دام‌های عشایر و کوچ رو شهرستان ابرکوه که در مناطق ییلاقی استان فارس بسر میبرند تحت پوشش حداکثری ، علیه بیماری بروسلوز (تب مالت)قرار گرفته و تا پایان شهریورماه ادامه دارد.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان ابرکوه در این خصوص بیان کرد: ایمن‌سازی و پیشگیری از ابتلای دام‌ها علیه برخی از بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان مانند بروسلوز (تب مالت) و هاری در کنار اجرای برنامه‌های پایش و مراقبت، در کنترل و حتی ریشه‌کنی این بیماری‌ها نقش اساسی و مهم دارد.

 

 

امید سالاری اظهار داشت: جامعه‌ی عشایری در عین اینکه برای کشور سودرسان هستند جامعه‌ای مظلوم نیز بشمار می‌روند، چون در معرض بیماری‌های مشترک بین انسان و دام قرار دارند د رهمین راستا اداره‌کل دامپزشکی استان در تعامل با اداره امورعشایری استان و همکاری جهاد کشاورزی شهرستان و با صرف هزینه‌های زیاد نسبت به خدمت رسانی در امر واکسیناسیون دام‌های عشایر اقدام کرده است.

وی با اشاره به اینکه جمعیت عشایری شهرستان حدود ۵۰ هزار راس دام سبک است ، تصریح کرد: مشکلات زیادی در خدمت‌رسانی در زمینه‌ی واکسیناسیون دام عشایر وجود دارد با این حال امسال با اجرای این طرح بیش از ۱۰ هزار بره و بزغاله و همچنین بیش از ۵۰۰ قلاده سگ تا پایان شهریورماه تحت پوشش واکسیناسیون تب مالت و هاری قرار میگیرند.

 

 

ایشان اظهار داشتند: در این طرح که از نیمه شهریورماه آغاز گردیده تا کنون بیش از ۴ هزار بره  وبزغاله و همچنین بیش از ۲۰۰ قلاده سگ در مناطقی همچون(عشایر باغک،باغ ملک،لعشوری،دو مسکرون،دو چاهی،امیدآباد،لای توت،…)تحت پوشش عملیات واکسیناسیون قرار گرفته  که در این خصوص از همکاری جهاد کشاورزی شهرستان در امر شناسایی مناطق و حمل و نقل اکیپ واکسیناسیون کمال تشکر و قدر دانی بعمل می آورد.

درباره نویسنده

125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 شبکه دامپزشکی شهرستان ابرکوه. محفوظ است.