واکسیناسیون رایگان هاری حیوانات خانگی بمناسبت روز جهانی هاری و فرا رسیدن ۱۴ مهر هفته دامپزشکی

واکسیناسیون رایگان هاری حیوانات خانگی بمناسبت روز جهانی هاری و فرا رسیدن 14 مهر هفته دامپزشکی

همه‌ی کسانی که از حیوانات مراقبت می‌کنند، از جمله صاحبان حیوانات خانگی و کشاورزان، وظیفه دارند که از سلامتی و رفاه حیوانات تحت مراقبت خود محافظت کنند.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان ابرکوه: بمناسبت روز جهانی هاری و ۱۴ مهرماه فرارسیدن هفته دامپزشکی ، این شبکه در نظر دارد واکسیناسیون هاری حیوانات همراه و خانگی را بصورت کاملا رایگان بمدت یکماه در محل شبکه دامپزشکی انجام دهد.در همین راستا از کلیه همشهریان عزیز خواهشمند است در این زمینه همکاری لازم بعمل آورند.

 

 

سرپرست شبکه دامپزشکی ابرکوه بیان کرد: این عملیات به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی هاری و همچنین چهاردهم مهرماه بمناسبت هفته دامپزشکی از تاریخ اول مهر ماه آغاز و تا ۳۰ مهر ماه جاری به صورت کاملاً رایگان در محل شبکه دامپزشکی  انجام می‌شود.

امید سالاری گفت: واکسیناسیون به‌موقع حیوانات خانگی یا همراه ضروری است تا از گسترش بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و همچنین شیوع بیماری در بین خود حیوانات جلوگیری شود همچنین با توجه به رواج نگه‌داری حیوانات خانگی توصیه می‌شود افرادی که حیوانات همراه دارند(خانگی مثل سگ و گربه ) برای انجام مباحث درمانی، واکسیناسیون و شناسنامه‌دار کردن این حیوانات به مراکز مجوزدار رجوع کنند.

ایشان در ادامه با بیان اینکه امکان سرایت بیماری‌های مشترک بین انسان و دام از طریق حیوانات خانگی زیاد است،عنوان کرد:بیماری هاری به عنوان یکی از خطرناک‌ترین بیماری‌های مشترک بین انسان و دام محسوب می‌شود و از مهمترین نشانه‌های این بیماری، علائم غیر عادی در رفتار دام همچون ترشح بزاق، گوشه‌گیری، بی رغبتی به غذا، ترس از آب و نور، حملات غیر قابل کنترل و در نهایت فلجی و مرگ است.

امید سالاری در پایان ضمن تاکید بر اهمیت این موضوع از همشهریان عزیز خواست: با توجه به هزینه بر بودن واکسیناسیون هاری در مراکز خصوصی و رایگان بودن این طرح و همچنین اهمیت پیشگیری و جلوگیری از شیوع بیماری دربین حیوانات خانگی خواهشمند است در اسرع وقت نسبت به واکسیناسیون حیوانات همراه و خانگی خود(سگ و گربه و…)در محل شبکه دامپزشکی شهرستان ابرکوه اقدام نمایید.

شماره تماس ۰۳۵۳۲۸۳۸۱۳۱ جهت هرگونه هماهنگی و پیشنهاد

درباره نویسنده

125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 شبکه دامپزشکی شهرستان ابرکوه. محفوظ است.